سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳ , 25 Jun 2024
جالب است ۰
در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در ۲۶ کشور اتحادیه، حملات سایبری با انگیزه‌های سیاسی در حال افرایش است.
منبع : bleepingcomputer
در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در ۲۶ کشور اتحادیه، حملات سایبری با انگیزه‌های سیاسی در حال افرایش است.
 
به گزارش افتانا، هکتیویست‌ها، احزاب سیاسی اروپایی را که استراتژی‌های مخالف منافع آنها را تبلیغ می‌کنند، هدف حملات DDos قرار داده‌اند. شرکت آمریکایی کلاود فلر در گزارشی اعلام کرد حداقل سه حمله داس به سایت‌های مختلف مرتبط با انتخابات در هلند و همچنین چند حزب سیاسی متعدد را خنثی کرده است. این شرکت اینترنتی اطلاعات درباره دو حمله داس را که در روزهای پنجم و ششم ژوئن اتفاق افتادند، به اشتراک گذاشته است.
 
نخستین حمله با ۱۱۵ میلیون درخواست در ساعت به اوج رسید و یک سایت به مدت چهار ساعت با ۷۳ هزار درخواست در هر ثانیه روبه‌رو شد. حمله داس دومی سبک‌تر بود و به ۴۴ میلیون درخواست در هر ساعت رسید. این حمله که سایت‌های سیاسی در هلند را هدف گرفت، در یکی از اهدافش، به ۵۲ هزار درخواست در هر ثانیه رسید. گروه هکتیویست «هک نِت»، در تلگرام مسوولیت این حملات را برعهده گرفت و «حزب برای آزادی» و «حزب برای دموکراسی» را به عنوان قربانیان خود نام برد. این دو حزب راستگرای ناسیونالیست، نسبت به نقش اتحادیه اروپا و ناتو در جنگ‌های بین‌المللی ابراز بدبینی کرده و موضع موافقی در قبال روسیه نشان داده‌اند و با وضع تحریم‌ها علیه این کشور مخالفت کرده‌اند.
 
در اول ژوئن سال ۲۰۲۴، وزارت فدرال داخلی و امور خانگی، حمله سایبری شدید علیه شبکه حزب «اتحادیه دموکرات مسیحی» را گزارش کرد. این حزب، همواره حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و از حفظ و تشدید تحریم‌ها تا زمان خروج نیروهای روسیه از خاک اوکراین، حمایت کرده است. مقامات آلمان جزئیات چندانی درباره این حمله منتشر نکردند، اما به همه احزاب درباره حمایت از خودشان با افزایش همه تدابیر حفاظتی اطلاع دادند.
 
 
کد مطلب : 22254
https://aftana.ir/vdceew8w.jh8wni9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی